لحظه‌های مهم در تاریخ رسانه‌های اجتماعی، سلفی الن و ناگت برای کارتر
لحظه‌های مهم در تاریخ رسانه‌های اجتماعی، سلفی الن و ناگت برای کارتر

سلفی الن دی‌جنرس در مراسم اسکار و به اشتراک گذاشتن آن در توییتر طوفانی به پا کرد که آغاز ظهور اتفاقی شگفت‌انگیز در رسانه‌های اجتماعی بود.

اینکه این عکس به حالت سلفی گرفته شده بود که محبوب‌ترین حالت عکاسی در رسانه‌های اجتماعی است و همچنین دلربا بودن آن که چهره خندان تعدادی از مشهورترین هنرمندهای جهان را نمایش می‌داد باعث شد تا بیشتر از ۳.۴ میلیون نفر این توییت را ریتوییت کنند و میلیون‌ها نفر عکس را ببینند.

سلفی الن بیشتر از ۳ سال به عنوان توییتی که بیشترین ریتوییت را در توییتر داشت شناخته می‌شد تا اینکه درخواست توییتری کارتر ویلکرسون، یک نوجوان اهل ایالت نوادای آمریکا برای ناگت رایگان از وندیز رکورد توییت الن را شکست.

توییت کارتر به طور ناگهانی بیشتر از ۳.۶ میلیون بار ریتوییت شد و کاربران توییتر با هشتگ #NuggsForCarter ماجرای جالب درخواست کارتر را دنبال می‌کردند. این توییت رکود بیشترین ریتوییت را از سلفی الن گرفت.

اگرچه توییت کارتر به ۱۸ میلیون ریتوییت نرسید، اما وندیز درخواست کارتر را پذیرفت و به او یک سال ناگت رایگان داد. همین که این توییت بیشترین ریتوییت را در توییتر به دست آورد، برای وندیز بسیار قابل توجه بود.

Buffer Blog

مجید مرادیان

استراتژیست دیجیتال