لحظه‌های مهم در تاریخ رسانه‌های اجتماعی، معجزه در هادسون
لحظه‌های مهم در تاریخ رسانه‌های اجتماعی، معجزه در هادسون

۱۵ ژانویه ۲۰۰۹ بود که پرواز ۱۵۴۹ هواپیمایی آمریکا هنگام بلند شدن از فرودگاه لاگواردیا در نیویورک با دسته‌ای از پرنده‌ها برخورد کرد. لحظه‌ای بعد موتورهای هواپیما خاموش شدند و کاپیتان سالنبرگر به همراه کمک‌ خلبان خود جف اسکایلز فرودی عجیب و معجزه‌آسا را تجربه کردند.

وقتی هواپیما روی آب‌های بسیار سرد رودخانه هادسون فرود آمد تمام ۱۵۵ مسافر زنده و سالم بودند. این حادثه موفق‌ترین فرود روی آب در تاریخ هوانوردی نامیده شده است.

اما آن روز اتفاق مهم دیگری هم افتاد. لحظاتی پس از حادثه، یانیس کرومز توییتی را به همراه عکس هواپیمای فرود آمده در هادسون به اشتراک گذاشت:

یک هواپیما در هادسون است. من در قایقی هستم که برای نجات مسافرهای هواپیما می‌رود.

جک دورسی یکی از بنیانگذارهای توییتر در سال ۲۰۱۳ به CNBC گفت که چگونه این اتفاق توییتر و نحوه دریافت خبر توسط مردم را تغییر داد.

آن توییت همه چیز را عوض کرد. ناگهان تمام دنیا به این حادثه توجه کردند و ما منبع این خبر بودیم. البته ما نبودیم، شخصی بود که در آن قایق از توییتر استفاده می‌کرد. این حتی عجیب‌تر است.

یک توییت کوتاه باعث دگرگونی توییتر شد. در حال حاضر میلیون‌ها نفر از توییتر به عنوان منبع خبرها، جایی برای پیگیری اتفاق‌ها و به اشتراک گذاری داستان‌هایشان استفاده می‌کنند.

Buffer Blog

مجید مرادیان

استراتژیست دیجیتال